środa, 29 maja, 2024
Strona główna Artykuły Artykuły prasowe Zarobki absolwentów KSAP zaczynają się od 4 tys. zł

Zarobki absolwentów KSAP zaczynają się od 4 tys. zł

JACEK CZAPUTOWICZ, dyrektor Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, o pracy dla urzędników – Absolwenci Krajowej Szkoły Administracji Publicznej nie mają problemu ze znalezieniem pracy. Na przykład w tym roku ich zatrudnieniem bardzo zainteresowane było Ministerstwo Finansów.


ROZMOWA JOLANTA GÓRA-OJCZYK


Czy urzędy chętnie zatrudniają absolwentów KSAP?


JACEK CZAPUTOWICZ
Jeszcze kilka lat temu nie, ale teraz sytuacja diametralnie się zmieniła. Dyrektorzy generalni przekonali się, że KSAP wypuszcza dobrze wykształconych, władających biegle językiem angielskim pracowników.


Kto chce zatrudniać?


W tym roku najwięcej, bo 11, ofert wpłynęło z Ministerstwa Finansów. Mało propozycji otrzymaliśmy z Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Myślę, że wpływ na to ma połączenie MSZ z Urzędem Komitetu Integracji Europejskiej.


Czy każde studia gwarantują znalezienie atrakcyjnej pracy w urzędzie?


Najbardziej rozchwytywani są prawnicy i ekonomiści. Nieco mniej ofert jest dla absolwentów politologii i stosunków międzynarodowych, mimo że bardzo dobrze znają się na sprawach unijnych. Urzędy twierdzą, że niektóre stanowiska wymagają wykształcenia prawniczego i politolog się nie sprawdzi. To nie zawsze jest uzasadnione.


Na jakie wynagrodzenie może liczyć absolwent KSAP?


Nasi słuchacze najczęściej są angażowani na stanowiskach specjalisty i głównego specjalisty z wynagrodzeniem ok. 3,6 tys. brutto. Po mianowaniu na urzędnika otrzymują jeszcze dodatek służby cywilnej – 880 zł. Jak na pierwszą pracę to atrakcyjna płaca. Wydaje się, że sektor prywatny nie oferuje takiej pensji na początku kariery. (…)


Dalsza część artykułu na stronach >>Gazety Prawnej<<

PAWhttp://www.audyt.net
Portal zawierający praktyczne informacje dla audytorów wewnętrznych, a także narzędzia i wzorce dokumentów audytowych oraz informacje o szkoleniach, artykułach prasowych i książkach o tematyce audytorskiej.

Najpopularniejsze

Specjalista ds. marketingu (usługi audytorskie) w Kancelarii Audytorskiej

Kancelaria Audytorska EXPERIO poszukuje kandydatów na stanowisko: Specjalista ds. marketingu (usługi audytorskie) w Kancelarii Audytorskiej

NIK o dotowaniu zadań zleconych samorządom

Ocena systemu dotowania zadań zleconych samorządom jest zróżnicowana i zależy od charakteru udzielonych dotacji. W całym systemie dotacyjnym najwięcej udzielano dotacji o charakterze transferowym - i ich przekazywanie...

III Kongres GRC 2017

III Kongres GRC 2017 Governance Risk Compliance Audyt wewnętrzny, Cyberbezpieczeństwo,  18-19 października, Warszawa   Najważniejsze wydarzenie w zakresie Governance Risk Compliance w Polsce, najlepsze doświadczenie, wybitni eksperci. PBSG, SDPK i...

Fraud Specialist –EMEA

Citi Service Center Poland poszukuje kandydatów na stanowisko: Fraud Specialist –EMEA Location: Warszawa 17022067 The role reports to Head of International Wholesale Cards Fraud Risk Management and is...

Najnowsze komentarze