sobota, 27 kwietnia, 2024

Egzamin ustny

Home Forum Egzaminy egzaminy Egzamin ustny

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 79)
  • Autor
    Wpisy
  • #4477
    izmi
    Uczestnik

    dordi,
    jak ja zdawałam kartki były różnej wielkości 🙂 teraz są podobno równe… podejrzeć nie da rady, nie ma szans 🙁
    z całą pewnością nie ma sensu przed salą przeglądać odpowiedzi – większy stres 🙂

    #4479
    dordi
    Uczestnik

    Wiiiiielkie dzięki za wszystkie podpowiedzi i porady 😉 jestem otwarta na wszelkie sugestie.
    pozdrwaiam 🙂

    #4480
    skibania
    Uczestnik

    Witam!
    Ja zdawałam w ub. roku w marcu. Miałam identyczne obawy… zwłaszcza te, żeby nie byc pierwszą wchodzącą. W mojej grupie wchodziło się zgodnie z listą – alfabetycznie. I co? Oczywiście poszłam jako pierwsza, bo dwie osoby przede mną nie stawiły się na egzamin. No cóż, weszłam i nie było wcale tak źle 😆 Miałam na przygotowanie ok. 20 minut. Komisja wypytała mnie najpierw: co robię, czemu chcę być aw, o studia, zainteresowania… To w sumie pomogło rozładować nieco nerwy. Potem były odpowiedzi. W razie „zawieszenia” komisja pomaga, próbuje ukierunkować 🙂 Nie było strasznie, straszny jest najbardziej ten strach „przed”. To jest do zdania, trzeba oczywiście wiedzy, szczęścia i spokoju, oczywiście uśmiech jest mile widziany 😆
    Pozdrawiam i życzę powodzenia!
    Połamania języków 😆

    #4481
    78
    Uczestnik

    przed moim ustnym doradziła mi koleżanka co miała tojuż za sobą – „jak nie chcesz mieć pytań z rachunkowości to bierz wąski pasek”. Tak zrobiłam i były krótkie konkretne pytania. życze powodzenia

    #4489
    magdap
    Uczestnik

    [QUOTE BY= dordi] ja jestem piata na liscie,a jest 7 osob-czyli jak niby maja je podzielic-3+3+1,czy moze 2+2+2+1,s moze jakies inne kombinacje wchodza w gre? 🙄 no bo srednio byloby byc ta pierwsza osoba…
    A czaasu ile na przygotowanie odpowiedzi jest ,mniej wiecej??
    najbardziej boje sie ze zobacze pytania i PUSTKA …:shock: [/QUOTE]

    z tym podzialem na grupy jest tak jak pisalam powyzej.. jak ja zdawalam zachowana byla kolejnosc osob z listy podanej na stronie ministerstwa.. wiec jak jestes piata w danej grupie to bedziesz odpowiadala jako piata no chyba ze 4 osoby przed toba nie zglosza sie na egzamin w co szczerze watpie 🙂
    dokladniej wyglada to tak wchodza 3 osoby otrzymuja chwilke czasu na przygotowanie 5-10 min?? nie pamietam straciłam poczucie czasu 🙂 pierwsza osoba z listy zaczyna odpowiadac.. w tym czasie osoba 2 i 3 przygotowuja sie.. jak osoba nr 1 skonczy odpowiadac opuszcza sale a na jej miejsce wchodzi osoba nr 4 i zaczyna sie przygotowywac tak dlugo jak dlugo trwa odpowiedz osob nr 2 i 3 🙂 czyli sporo czasu.. jak nr 2 skonczy odpowiedz to do sali wchodzi osoba nr 5.. itd.. wiec jak widac najmniej czasu ma chyba osoba nr 1.. ja odpowiadalam jako pierwsza i powiem szczerze ze czasu bylo akurat nie za malo nie za duzo 🙂 mysle ze jak jest sie kolejna osoba to warto rowniez jednym chem sluchac co mowia osoby odpowiadajace przed.. prawdopodobienstwo male ale zawsze jakies pytanie moze sie powtorzyc :smile:)
    hmm chyba juz wszystko jasne 🙂
    nie pozostaje nic innego jak tylko zyczyc powodzenia 🙂

    #4490
    dordi
    Uczestnik

    No to teraz wszystko jasne! dzieki 🙂
    Mam nadzieje,ze sie uda-no i ze jednak te 3 pytania to beda z audytu(a jak nie to przynajmniej trafia sie jakies „odpowiednie” 😉

    #4538
    dordi
    Uczestnik

    A czy odpowiadajac na pytania trzeba to robic bardzo szczegolowo,czy wystarczy ze mamy „ogolny”poglad??? bo jest sporo pytan,na ktore nie potrafie odp.wystrczajaco 🙄 oni moga jeszcze sie czegos dopytywac??? na jakiej podstawie zaliczaja odpowiedz(bo 3pytania musza byc zaliczone zeby zdac)
    Boje sie ze trafie na jakis „niefajny” zestaw 😯 😡 🙁

    #4540
    pietryka
    Uczestnik

    Trzeba odpowiadać szczegółowo. Ja zdawałem w grudniu 2004 r. i np. przy odpowiedzi na pytanie poprawianie błędów w księgowości: przy księgowaniu komputerowym powiedziałem, że na czerwono lub na minus, ale otrzymałem dodatkowe pytanie co jest tego podstawą? W pierwszym momencie nie zrozumiałem i poprosiłem o uściślenie pytania. Pani prof. Bakalarska zapytała co jest podstawą do poprawienia błędu i wtedy „załapałem” i powiedziałem „oczywiście PK”. Inny przykład: dodatkowe pytanie przy arkuszach samooceny: komu się daje takie arkusze do wypełnienia? /niektórzy popełniają błąd i mówią, że wypełnia je audytor, ale są to arkusze do wypełnienia przez jednostkę audytowaną. Trzeba zachować spokój. Ja miałem bardzo mało czasu na przygotowanie wewnątrz, gdyż przede mną zrezygnował /już w środku/ jeden ze zdających i musiałem podejść do odpowiedzi. Ale wszystko skończyło się szczęśliwie. Głowa do góry, trzeba się uczyć i ryzykować, zawsze pozostaje drugi termin.

    #4541
    ania30
    Uczestnik

    ja zdawałam w ubiegłym roku to powtarzały sie pytanaia i komisja kazała tylko odpowiadać a nie czytać treść pytania osoba odpowiadająca przede mną miała to samo pytanie z rachunkowosći a ta po mnie takie samo jak ja z audytu informatycznego

    #4542
    dordi
    Uczestnik

    a czy z nowej ustawy prawo zam.publ.to moga szczegolowo pytac-bo mi sie wszystko miesza….i nie wiem czy sens jest sie wdrazac… 🙄 bo czasu malo,a wlasciwie tragicznie malo 😯

    #4550
    izmi
    Uczestnik

    🙂
    mogą pytać z wszystkich obowiązujących ustaw i rozporządzeń, które należy najzwyczajniej w świecie znać przy zdawaniu egzaminu /później się je zapomni czy zmienią się – nie ważne, ale TY musisz je znać i koniec/; i nie jest tu najważniejsze, że ustawa akurat się zmieniła, na stronach MF masz zakres materiału i to trzeba po prostu znać – jeśli jest „stara” ustawa, to ją należy wykuć, jeżeli podana jest już nowa – trudno…trzeba nauczyć się nowej …
    wiem.. życie jest brutalne
    powodzenia:smile:

    #4551
    mkozakowska
    Uczestnik

    Witam
    Mam pytanie do osób, ktore zdawały ustny w tej sesji lub niedawno – czy pytania, które mieliście pokrywały sie w dużym stopniu z tymi, które umieściła „Monka” w serwisie?

    z góry dzięki za odpowiedź
    POWODZENIA NA EGZAMINIE!!

    #4552
    magda30
    Uczestnik

    Cześć m.kozakowska, kiedy zdajesz ustny?

    #4555
    mkozakowska
    Uczestnik

    Hej
    już 1 czerwca…- robię sobie prezent na dzień dziecka:smile:

    #4556
    magda30
    Uczestnik

    Ja zdaję 2 czerwca 😡

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 79)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.