piątek, 26 kwietnia, 2024

Izba Audytorów Wewnętrznych JSFP

Home Forum Pomysły pomysly Izba Audytorów Wewnętrznych JSFP

Oglądasz 15 wpisów - 61 z 75 (wszystkich: 116)
  • Autor
    Wpisy
  • #18770
    jadtra
    Uczestnik

    Do koleżanek i kolegów audytorów
    Po liczności otwarcia tego tematu na Forum, mogę przypuszczać, że część grona aw zapoznała się z tematem.

    Nie widzę jednak wpisów treści: tak będę śledził/ła temat a jak przyjdzie potrzeba to się dołączam z pomocą… , lub mnie to nie interesuje.

    Czyżby brakło nam życiowej energii??? w walce o swoje przywileje. Zachęcam to komunikacji na Forum , bo 3-rch aktywnych: Wojak (który zaczął temat) Ryszard i bv nie powinni brać wszystkiego na swoje barki. Musza chociaż mieć wsparcie z naszej strony (trochę wpisów było 😀 ).

    #18773
    izmi
    Uczestnik

    Jadtra,
    Darek doskonale wie kto dołączy z pomocą :mrgreen:
    Jeśli to grono powiększy się to będzie dobrze.
    Pzdr

    #18775
    darek
    Uczestnik

    Czekam w rezerwach. Czasami zawodnik który wchodzi na ostatnie 5 minut może zmienić losy spotkania. Brak aktywności można myślę wytłumaczyć ogólną niepewnością co dalszego losu niektórych stanowisk pracy w niektórych jednostkach (nie będę pisał, ale zainteresowani wiedzą). Darek z Olsztyna

    #18776
    wojak
    Uczestnik
    #18777
    meg
    Uczestnik

    Witam

    Ja też czekam, bv-napisał , żeby się z niczym nie wychylać. Także gotowi i zwarci czekamy co dalej.
    Myślę , że jak będą konkrety to i aktywność się znajdzie.

    Pozdrawiam

    #18780
    leopold
    Uczestnik

    Mam wątpliwości do sposobu działania zaprezentowanego przez bv. Dyskusja telepatyczna nie jest moją mocną stroną, a chciałbym poznać projekt ustawy i dokonania „grupy”.
    Stare przysłowie mówi: „jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi nie wiadomo o co” 😉

    #18784
    darek
    Uczestnik

    W ustawie należałoby jakoś skoordynować działania audytorów jst, np. powołać regionalne komitety audytu przy marszałku danego województwa, na wzór administracji rządowej. Trzeba to jakoś ogarnąć, wydaje mi się, iż konieczne są zapisy w nowej ustawie w tym zakresie. Teraz jest wolna amerykanka, np. w zakresie audytu i kontroli w jst. Jescze jak wejdzie kontrola zarządcza, to będzie sajgon. Regionalny komitet mogłby opracować przynajmniej wytyczne prowadzenia audytu i kontroli w jst. Mogłby zająć się również problematyką audytu środków unijnych

    #18790
    wojak
    Uczestnik
    #18796
    kikcloud
    Uczestnik

    Może wsadzę kij w mrowisko, ale zacytuję Wam pewną definicję:
    „Audytorzy wewnętrzni” to członkowie Instytutu, posiadacze lub kandydaci do profesjonalnych certyfikatów IIA i ci, którzy świadczą usługi z zakresu audytu wewnętrznego w ramach określonych Definicją Audytu Wewnętrznego.

    Międzynarodowe Standardy Profesjonalnej Praktyki Audytu Wewnętrznego – Kodeks Etyki.

    #18797
    wojak
    Uczestnik
    #18798
    kikcloud
    Uczestnik

    Znajdziesz w standardach opublikowanych na stronach IIA Polska.
    http://www.iia.org.pl/iiaweb.nsf/p/C300BABBB4A6CDA8C12573880071103D

    #18799
    wojak
    Uczestnik
    #18801
    andrzejm
    Uczestnik

    Mam pytanie : gdzie w tej definicji są AW którzy zdali krajowy egzamin przed Komisją utworzoną przez MF RP, którzy mają już uprawnienia i są świadomi że nie potrzeba im drugiego poświadczenia ich uprawnień, nie wybieraja się do pracy poza nasz ukochany ( chociaż niekiedy bardzo denerwujący ) kraj a szkolenia i podnoszenie kwalifikacji chcą realizować w inny sposób niż przyswajanie materiału nie do końca odpowiadającego realiom panującym w naszym kraju? Czy są to ” ci, którzy świadczą usługi z zakresu AW”? Myślę, że dotyczy to chyba bardziej AW realizowanego z zewnątrz Jednostki? Przypominam, że IIA nie bardzo dotychczas dbało o nasze interesy i mam wątpliwości czy to się zmieni( osobiście nie palę się być członkiem tej organizacji). Mieliśmy stworzyć swoją organizację i realizować nasze marzenia o swobodzie i stosownych uprawnieniach, a nie „pchać się tam gdzie nas nie chcą”.Pozdrawiam

    #18802
    j
    Uczestnik

    zgadzam sie z przedmówcą

    #18803
    wojak
    Uczestnik
Oglądasz 15 wpisów - 61 z 75 (wszystkich: 116)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.