sobota, 27 kwietnia, 2024

audyt w SP ZOZ

Home Forum Sektory Służba zdrowia audyt w SP ZOZ

Oglądasz 15 wpisów - 76 z 90 (wszystkich: 169)
  • Autor
    Wpisy
  • #3146
    phobos
    Uczestnik

    Witam wszystkich!!
    Wkrótce rozpoczynam audyt dotyczący polityki rachunkowości. Będę wdzięczny za każdą podwpowiedź
    Pozdrawiam
    Marcin

    #3148
    szarob
    Uczestnik

    Witaj phobos, Podtawa to ustawa o rachunkowości, ale to pewnie wiesz. Dobre praktyki też. Mam pewne materiały, może Ci się przydadzą. Znajdę i zamieszczę – koniec tygodnia.

    #3149
    nowakasia
    Uczestnik

    Witam serdecznie,
    cieszę się 😀 , że wydzielono dla Nas audytorów z zoz-ów takie forum. Co do ewentualnego spotkania audytorów – świetny pomysł. Chętnie wezmę w nim udział.
    Niedługo w sekcji materiały Admin powinien umieścić materiały, które mu przesłałam. Dotyczą one obszarów i zadań audytowych oraz analizy ryzyka dla potrzeb rocznego planu audytu. Mam nadzieje, że komuś się przydadzą.
    Obecnie kończę audytu ochrony danych osobowych i przygotowuję się do udytu gospodarki lekiem. Jeżeli ktoś mam jakieś materiały z tych tematów to bardzo będę wdzięczna o przesłanie ich do Admina.

    #3150
    agnieszka-w
    Uczestnik

    Mam pytanie, czy ktoś z Was miał moze do czynienia z oprogramowaniem ACL w polskiej wersji językowej? Jeżeli tak to czy to oprogramowanie jest coś warte?

    #3151
    szarob
    Uczestnik

    Aga. ACL jest ponoć najlepszym programem (lub jednym z najlepszych). I dlatego drogim. Pracuje na nim m. in. NIK. Bardzo rozbudowany program, np. próbkowanie – część statystyczna. Nie chcę skłamać, ale słyszałem, że jego koszt to ponad 10 tys.. Ale może da się modułować, nie wiem.

    #3152
    agnieszka-w
    Uczestnik

    Hehe, no to ładnie. Owszem, nie powiem,jest faktycznie mocno rozbudowany i jak widać z broszury informacyjnej bardzo czytelny. Na pewno przydatne narzędzie pracy nie tylko audytorów:smile:

    #3154
    kasik
    Uczestnik

    NowaKasia. super materiały. na pwno skorzystam 😀

    #3156
    emus
    Uczestnik

    Do lukpi. Nie pracuję w SP ZOZ, ale przeprowadzałam już Ocenę gospodarki ZFŚS. Zwróć uwagę na byłych pracowników obecnie przebywających na zasiłkach i świadczeniach przedemerytalnych. To taki mały „wytrych”, bo zeby korzystać z ZFŚS muszą 1.złożyć oświadczenia, że chcą z niego korzystać 2. Regulamin korzystania z ZFŚŚ MUSi umożliwiać im korzystanie 3. nie można robić na nich odpisu 4.jeśli spełniliśmy poprzednie warunki i ktoś skorzystał z ZFŚS to do końca lutego roku następnego PIT 8 C. Może Ty już to wiesz, ale ja dochodziłam do tego na własnej skórze … prawie dosłownie. Byli pracownicy sa wrzucani do worka z napisem EMERYT – klasyczny błąd.

    #3163
    dzanaliz
    Uczestnik

    a ja mam prosbe – udalo mi sie dostac na studia podyplomowe konczace sie certyfikatem PIKW – w czerwcu, pracodawca goni, wiec ja musze nadrobic prawie caly semestr. Czy moze ktos jest akurat w trakcie takich studiow (Kasik:smile::smile::smile:) i moglby mi podpowiedziec choc zakres tematyczny i moze jakies zrodla dotychczas omawiane. Nie mam na razie jeszcze kontaktu z nikim z grupy a do zjazdu 2 tygodnie….chcialabym go wykorzystac. :mrgreen:

    #3164
    agnieszka-w
    Uczestnik

    Witam, witam. Znowu powracam do tematu programów komputerowych wspomagających audyt wewnętrzny. Czy ktoś z Was ma taki programik? Jesli tak to oze prybliży nam go na forum)
    Pozdrawiam wszystkich audytorów ZOZ-ów:smile:

    #3165
    lukpi
    Uczestnik

    do Emus bardzo dziękuję za wskazówki dotyczące audytu ZFŚS

    #3166
    szarob
    Uczestnik

    Aga. Zorientuj się (może prześlą Ci demo) odnośnie INFOAUDIT lub AUDITORIUS (tego widziałem, ale nie mogę znaleźć gdzie). Ale jeżeli szukasz czegoś z rozbudowaną częścią do próbkowania, to chyba nie za tę cenę. Te są za „parę stów”.

    #3170
    szarob
    Uczestnik

    Aga. Wydaje mi się jednak, że program AUDITORUS nie wszedł na rynek, ponieważ nie ma go w ofercie firmy Digimer.

    #3172
    agnieszka-w
    Uczestnik

    Z Infoaudit nigdy nie miałam do czynienia. Czyzby to miał byc jedyny program, oprócz tego drogiego programu, na rynku?

    #3173
    dorotab
    Uczestnik

    cześć. 21 dniowa bezpłatna wersja programu AUDITORUS była do pobrania na stronie http://www.audytor.org wraz z podręcznikiem użytkownika /nie wiem, czy jest jeszcze w chwili obecnej/. ponadto wszelkie zapytania można było kierować na info@audytor.org.

Oglądasz 15 wpisów - 76 z 90 (wszystkich: 169)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.