wtorek, 5 lipca, 2022

kaka73

Odpowiedź forum utworzona

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 41)
 • Autor
  Wpisy
 • W odpowiedzi na: Praca dla audytora #22800
  kaka73
  Uczestnik

  Szkoda, że nie na południu – na śląsku byłabym chętna 😀

  W odpowiedzi na: zoz_moder #22725
  kaka73
  Uczestnik

  Czy w Waszych jednostkach zielone szkoły są w budżetach miast, szkół? Jestem trochę zdziwiona faktem, że wpłaty od rodziców na zielone szkoły są ujmowane jako dochód szkoły. Wg mnie to nieprawidłowe. Czy macie jakąś wiedzę na ten temat?

  W odpowiedzi na: art.133a DzU 2010.257.1726 o fin pub coś na ten temat??? #22710
  kaka73
  Uczestnik

  U nas są dwie tego typu inwestycje. W jaki sposób będziecie to robić? I kto u Was?
  Proszę o jakieś sugestie. Czy przeprowadzicie kontrolę, czy w ramach działań doradczych (nie wiem czy można?

  W odpowiedzi na: Projekt "certyfikowany audytor" #22023
  kaka73
  Uczestnik

  0. Tylko koszt dojazdu na egzaminy i zajęcia.

  W odpowiedzi na: kwestionariusz dot. audytu #21648
  kaka73
  Uczestnik

  Jakie są wasze oczekiwania odnośnie koordynacji przez MF aw? O czym piszecie?

  W odpowiedzi na: NIK #21635
  kaka73
  Uczestnik

  Ja nie daję jednak 17173 tylko 065 ankietyzację, bo to wg mnie ankieta 😀

  W odpowiedzi na: NIK #21617
  kaka73
  Uczestnik

  My też dostaliśmy te ankiety z NIK Gdańsk – a jesteśmy miastem w woj.śląskim.
  Zastanawiam się własnie jaki symbol jrwa dać w odpowiedzi.

  W odpowiedzi na: ZFŚS szkoły bez komisji socjalnej #21400
  kaka73
  Uczestnik

  Wójt absolutnie nie może.To jest fundusz socjalny danej jednostki. W jednostce nie musi być powołana komisja socjalna – może kierownik jednostki podejmować decyzje sam, jednak powinien zasięgnąć opinii związków zawodowych. Po co ma go ktoś zastępować, jeżeli tak naprawdę środki dzieli się kilka razy w roku. Jeżeli taka sytuacja się wydarzy, że dyrektora nie ma np. klika miesięcy to wg mnie robi to osoba pełniąca obowiązki za kierownika jednostki w tym czasie.

  W odpowiedzi na: zoz_moder #21066
  kaka73
  Uczestnik

  Dostałam dzisiaj maila, ze są jeszcze wolne miejsca na studiach podyplomowych w WSB w Dąbrowie Górniczej. Ja się tam wybieram. Koszt to 1020 zł. Studia zaczynają się 22 listopada i są we wtorki po południu.j

  W odpowiedzi na: dotacje dla szkół niepublicznych #20898
  kaka73
  Uczestnik

  Akurat jestem po audycie szkół niepublicznych. U nas jedna ze szkół ma część dotacji do zwrotu – po przeliczeniu słuchaczy okazało się, że przeciągała na kolejny miesiąc semestru skreślenie z listy słuchaczy, którzy nie otrzymali promocji na kolejny semestr.
  Mam dylemat, ponieważ mamy pod koniec roku przy ostatecznym rozliczeniu dotacji poprosić o konkretne wydatki jaki9e poniosły te placówki, a jeżeli nie wylicza się z nich to chyba tą część dotacji będą zwracać. Czy u Was tez tak jest? Są różne orzeczenia i opinie na ten temat. Placówki na dzień dzisiejszy podstawiły nam wg mnie lewe faktury na zakup artykułów papierniczych na ogromne tysiące co miesiąc (co jest fikcją, bo wiem, że pracownicy mają mają problem, aby otrzymać papier ksero), płace managerów, które prawdopodobnie rozliczają w kilku różnych miastach (bez kluczy podziałowych). Inne koszty też są wątpliwe, tylko nie wiem, co my możemy zrobić – nie przyjąć ich? Wg mnie jest jakaś luka prawna, która na wiele mu pozwala.

  W odpowiedzi na: Podatek od nieruchomości #20396
  kaka73
  Uczestnik

  Witam. Odkopałam może stary wątek. Mam wątpliwości – temat mojego audytu to podatek od nieruchomości ale w aspekcie właśnie możliwości ujawnienia przede wszystkim przez osoby prowadzące działalność gospodarczą nieprawidłowosci w ich deklaracjach. Wg burmistrza zdarza sie prawdopodobnie często, że przedsiębiorcy nie zgłaszają powększenia powierzchni pod działalnosć, ewentualnie np. na gruncie rolnym prowadzą bazę transportową (to z ostatniego donosu w wyniku którego naliczono podatek za kilka lat wstecz). Twierdzi, że takich przypadków moze być więcej i aby to zbadać. jeżeli chodzi o osoby fizyczne to również fakt nie zgłoszenia zakupu, oddania do użytkowania .
  Nie wiem jak się do tego zabrać- przecież chyba nie będę chodzić i sprawdzać tych ludzi losowo? Jakie macie pomysły, aby uszczelnić ten precedens i doprowadzić do zwiększenia wpływów do budżetu?

  W odpowiedzi na: Kontrola dotacji dla niepublicznych przedszkoli #17645
  kaka73
  Uczestnik

  U nas po wprowadzeniu uchwały w tym zakresie, która będzie uszczegóławiała kto to kontroluje (kontroler, audytor) przeprowadzimy audyt na ten temat pod koniec roku.

  W odpowiedzi na: Nowe przepisy dot. wynagrodzeń #17590
  kaka73
  Uczestnik

  Księgowa, czy główna księgowa to różnica. Księgowa nie powinna mieć dodatku funkcyjnego, natomiast sekretarz szkoły zawsze miał – w starych przepisach też.

  W odpowiedzi na: nagrody jubileuszowe #17589
  kaka73
  Uczestnik

  Staż pracy nie jest zależny od wymiaru etatu. Możesz mieć 1/8 etatu a do nagrody zaliczasz ten okres, przecież ta osoba pracowała. Dziwi mnie skąd taki pomysł, aby zaliczać tylko część.

  kaka73
  Uczestnik

  Dzięki bardzo w takim razie nie robię.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 41)