niedziela, 7 sierpnia, 2022

mariusz31

Odpowiedź forum utworzona

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 18)
 • Autor
  Wpisy
 • mariusz31
  Uczestnik

  Czy zastanawiał się z Was ktoś o ułatwieniu sobie roboty przez kupno programu komputerowego? A może ktoś pracuje na takim?

  W odpowiedzi na: INSTRUKCJA KANCELARYJNA #21267
  mariusz31
  Uczestnik

  Moim zdaniem nr 173 dotyczy szacowania ryzyka prowadzonego przez kierownictwo dla realizacji zadań operacyjnych . Ponadto audytu dotyczy tylko nr 172, a 173 jest poza audytem.
  Pzdr. Mariusz

  W odpowiedzi na: Spotkanie audytorów w MF #20544
  mariusz31
  Uczestnik

  Uważam to za b. dobry pomysł. Już od dawna funkcjonują fora skarbników. Dlaczego by nie stworzyć odpowiedników w całym kraju dla audytorów? Ale tylko pod opieką MF. Nawet za drobną opłatą. Jestem „jednoosobowe” w jst i na co dzień mogę se pogadać do ściany o swoich wątpliwościach, problemach itp. Oczywiście, 2 godziny to za mało. Co najmniej 4. Pzdr z Pomorza.

  W odpowiedzi na: Upoważnienie do przeprowadzenia audytu wewnętrznego #19015
  mariusz31
  Uczestnik

  O upoważnieniach jest mowa w art. 287. Szczegółowo w projekcie rozporządzenia.

  W odpowiedzi na: prośba #18586
  mariusz31
  Uczestnik

  Jeżeli to pismo dotyczyło możliwości kontrolowania dotacji udzielonych szkołom niepublicznym, to może być już nieaktualne. Od kwietnia br art.90 ust.4 ustawy o oświacie daje większe możliwości kontroli tych środków. Wcześniej praktycznie nie mieliśmy wpływu na ich przeznaczenie.

  W odpowiedzi na: operaty wodnoprawne #18443
  mariusz31
  Uczestnik

  Robiłem dość dawno to zadanie i pamiętam, że nie ma uprawnień do wydawania operatów wodnoprawnych, każdy może to robić. Ustawa szczegółowo wymienia wymaganą zawartość operatu (art.132). Mogłem tylko sprawdzić czy nie ma braków formalnych w operacie, natomiast co do jakości operatu nie zajmowałem stanowiska, choć niektóre elementy operatu były, nawet dla laika, marnej jakości.

  W odpowiedzi na: zmiany w finansach publicznych #17795
  mariusz31
  Uczestnik

  Co sądzicie o nowym art. 18a Ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, który mówi że zaniechanie prowadzenia AW jest naruszeniem? (art. 60 ustawy wprowadzającej).

  W odpowiedzi na: zmiany w finansach publicznych #17789
  mariusz31
  Uczestnik

  16-go lipca Sejm ją uchwalił. 287-za/33-przeciw/114-przeciw.
  http://orka.sejm.gov.pl/opinie6.nsf/nazwa/1181_u/$file/1181_u.pdf
  Pzdr

  mariusz31
  Uczestnik

  Tak. Ja się wybieram na to szkolenie.

  W odpowiedzi na: pełnomocnictwo Burmistrza dla prezesa spółki gminnej #17320
  mariusz31
  Uczestnik

  Burmistrz może upoważnić prezesa spółki do załatwiania spraw w jego imieniu na podstawie art. 268a KPA, ale wtedy prezes osobiście musi chodzić na zebrania wspólnot, chyba że w pełnomocnictwo od burmistrza uprawnia go do udzielania dalszych pełnomocnictw.

  W odpowiedzi na: Szacowanie wartości zam. a zam. uzupełniające #17032
  mariusz31
  Uczestnik

  Tutaj wartością zmówienia będzie 120 tys.zł i taką przyjąłbym. Ustalenie wartości potrzebne jest tylko do odniesienia do odpowiednich progów (14tys euro, rozp. na pdst. art 11 ust 8 PZP) aby zastosować odpowiedni tryb udzielenia zamówienia.

  W odpowiedzi na: kontola w OPS pilna prośba #16495
  mariusz31
  Uczestnik

  Niech wójt upoważni Cię do dostępu do zbiorów danych osobowych. Ja mam takie stałe upoważnienie do dostępu do wszystkich zbiorów danych osobowych w urzędzie i jednostkach organizacyjnych. Jest tam ograniczenie w rodzaju: „w związku z prowadzonymi czynnościami…”. Wcześniej napisałem oświadczenie, że znane mi są przepisy z zakresu ochrony danych osobowych. Pzdr

  W odpowiedzi na: Wydajność pracy #14669
  mariusz31
  Uczestnik

  Serdecznie dziekuję, Terka. Twój ostatni post znacznie rozjaśnił mi problem.

  W odpowiedzi na: Wydajność pracy #14634
  mariusz31
  Uczestnik

  [QUOTE BY= terka]Nie wiem, jaka jest struktura w Twojej jednostce, czy są to samodzielne stanowiska, czy referaty. Bo moze chodzi o to, że w niektórych jest przerost etatowy(!) a w innych braki?[/QUOTE]

  W moim urzędzie są referaty. Tak, podstawowym celem tego badania ma być identyfikacja przerostów i braków etatowych.
  Wielkie Dzięki za dotychczasowe Wasze komentarze!

  W odpowiedzi na: praca dla audytora #13472
  mariusz31
  Uczestnik

  Moim zdaniem jest to błąd ogłaszającego. Spisano wymagania z ustawy, a o art. 23 ustawy zmieniającej zapomniano. Gdyby wpłynęła oferta od audytora z egzaminem MF nie powinni odmówić. Brałem w czymś takim udział i nie odmówili mi. Pozdr.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 18)