piątek, 26 kwietnia, 2024

pmi

Odpowiedź forum utworzona

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 20)
  • Autor
    Wpisy
  • W odpowiedzi na: Przekierowanie #23593348
    pmi
    Uczestnik

    Otwiera się kilka stron jedna po drugiej ale antywirus je blokuje http://rr.locationforexpert.com/a.php?ls=check

    W odpowiedzi na: Fundacja FEJS #23593265
    pmi
    Uczestnik

    O tym kongresie jest artykuł w najnowszym kwartalniku IIA Polska. Wynika z niego, że organizatorzy od wielu lat współpracują z uczelnią gdzie odbywał się kongres.

    W odpowiedzi na: Kij w mrowisko #23592957
    pmi
    Uczestnik

    Bez merytoryki to możesz co najwyżej udawać, że coś wykonujesz. Teoretycznie powinno się posiadać wiedzę niezbędną do wykonania audytu bądź wspierać się ekspertami (teoretycznie). Forum to takie fajne miejsce gdzie można wymieniać doświadczenia i dzięki temu uczyć się od siebie nawzajem.

    Co do branży szkoleniowej. Są różne instytucje ale chyba najważniejszy jest tu trener i dobrze przygotowany materiał. Niestety nie wszystkie szkolenia są w zasięgu portfela instytucji…

    W odpowiedzi na: Spotkania … #23592809
    pmi
    Uczestnik

    W sedno, bolączka wielu organizacji. Spotkania bez wniosków lub z wnioskami ale nie spisanymi (brak protokołu) i za rok nikt nie wie co ustalono i kiedy ustalono.

    W odpowiedzi na: organizacja AW #23592640
    pmi
    Uczestnik

    Karta audytu to dokument określający cel, uprawnienia i odpowiedzialność audytu wewnętrznego nie konkretnego audytora. Mogą natomiast istnieć inne dokumenty (np. kadrowe), które wskazują zakres obowiązków, uprawnień itd. ale dotyczą konkretnej osoby wymienionej z imienia i nazwiska.

    W odpowiedzi na: NIK-przydatne materiały dla audytu wewnętrznego #23592542
    pmi
    Uczestnik

    Bardzo ciekawa publikacja, dzięki za informację.

    W odpowiedzi na: jak zacząć? #23592362
    pmi
    Uczestnik

    Wszystko zależy od tego w jakich jednostkach chciałaby Pani wykonywać audyty. Firmy mają swoje polityki zatrudniania i nie zawsze muszą być to rygorystyczne wymagania. W jednostkach sektora finansów publicznych są już wymagania ustawowe. Zakładam, że skoro pisze Pani o rozpoczęciu pracy w audycie, to nie ma Pani zdanego egzaminu MF (obecnie takich egzaminów się już nie przeprowadza. Pozostają więc dwie możliwości: albo uzyskać jeden z certyfikatów branżowych (wymienione w ustawie) albo skończyć studia podyplomowe. Niestety w obydwu przypadkach wymagane jest doświadczenie w pracy. Jeśli chodzi o studia podyplomowe musi być to minimum 2 lata praktyki w audycie wewnętrznym. Jeśli chodzi o cetryfikaty branżowe to poza CIA się nie wypowiem, bo się tym nie interesowałem. Więc w przypadku przystąpienia do programu CIA wymagane jest minimum dwuletnie doświadczenie w audycie lub pokrewne (np. kontrola wewnętrzna). Oczywiście dodatkowo tytuł mgr.

    W odpowiedzi na: Old school #23592330
    pmi
    Uczestnik

    A mnie egzamin MF nie do końca przekonuje. Eddie słusznie wskazał, że był on przygotowany w latach gdy audyt dopiero kiełkował w jsfp. Proszę zwrócić uwagę, że same standardy audytu przyjęte do stosowania w administracji publicznej to standardy promowane przez IIA. Definicja audytu  w uofp też się zmieniała, aż ostatecznie została bardzo zbliżona do definicji IIA.

    W odpowiedzi na: Old school #23592318
    pmi
    Uczestnik

    Czy audytorzy, którzy zdali egzamin MF mają obowiązek dokumentowania późniejszego kształcenia (punkty CPE). Zwróćmy uwagę na lata w jakich obowiązywały egzaminy, wtedy osoby te były doskonale przygotowane do pracy audytora. Wystarczy jednak, że osoba będzie miała praktyki…

    W odpowiedzi na: abi a pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych #23592155
    pmi
    Uczestnik

    Podnoszę temat. Mam tylko troszkę odmienne pytanie – czy łączenie funkcji ABI i kierownika IT stanowi konflikt interesów? Myślę, że tak, jednak w przepisach nie ma przeciwwskazań. Kierownik IT nadzoruje pracę ASI, których ABI kontroluje.

    W odpowiedzi na: egzamin CIA #23592110
    pmi
    Uczestnik

    Chciałbym odświeżyć temat. Czy jakiś forumowicz aktualnie przygotowuje się do egzaminu/jest w trakcie zdawania? Jakieś doświadczenia dot. obecnej formy egzaminu?

    W odpowiedzi na: Praca – w dużych firmach (proces E&Y ) #23592099
    pmi
    Uczestnik

    Słyszałem opinie osób pracujących w wielkiej 4. Tam się pracuje a nie choruje. Tam też można zapomnieć o normach czasu pracy.

    W odpowiedzi na: nowa ustawa a audyt w szkołach wyższych #23592087
    pmi
    Uczestnik

    Podyplomówka może niektórym ułatwić karierę (patrz ustawa o finansach publicznych), poza tym porządkuje wiedzę. Szkoda, że studia te są stosunkowo drogie.

    W odpowiedzi na: Trzy linie obrony – przeżytek? #23592046
    pmi
    Uczestnik

    Tak, chodzi o to wydarzenie https://www.iia.org.pl/kalendarium/konferencje/konferencja-doroczna-iia-polska-16062016

    Ciekaw jestem istotności wskazywanej czwartej linii obrony, na ile pomaga ona organizacji.

     

    W odpowiedzi na: Certyfikaty #23591906
    pmi
    Uczestnik

    Czy znana Wam jest akredytacja IRCA? Kolejna instytucja z obszaru audytu. Pytam, bo prawdopodobnie będę brał udział w szkoleniu, gdzie trenerem będzie audytor wiodący wg akredytacji IRCA.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 20)